Muzyka odc. 5 - dziś rockowo i z polskiego podwórka.

    Dziś nie będzie klasycznie, grzecznie, niebiańsko i słodko dla ucha.. Dziś udamy się w nieco ostrzejsze rejony moich zainteresowań muzycznych. Dziś będzie rockowo.. zdecydowanie z polskiego podwórka i żadnej klasyki.    Na otwarcie najnowsze Męskie Granie. Singiel "Wataha" .. uważam, że kawałek jest przeboski! Tekst i aranż, część wokalna i część rapowana.. wszystko idealnie dopracowane. Dawida Podsiadło nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, tak samo O.S.T.R jest znany w kręgach muzycznych. Odkryciem jest tu dla dla mnie Tomasz Organek. Kiedy pierwszy raz usłyszałam ten kawałek, pomyślałam sobie: kim do diabła jest ten Organek i skąd oni go wytrzasnęli (milusia jestem nie ma co! ;) )? Udałam się więc szybciutko zapytać wujka google i co on mi na to? Tomasz Organek jest jednym ze współzałożycieli Sofy! (mój ulubiony chyba ich kawałek: SOFA - Affairz ) No gratulacje dla mnie, za ogarnięcie polskiego rynku muzycznego. :( Człowiek uczy się całe życie, a jak o czymś zapomni to uczy się tego samego od nowa...

    Co do samego Męskiego Grania.. to jest zdecydowanie to, co tygryski lubią bardzo bardzo! Dlaczego? Bo w jednym miejscu mamy wszystko co najlepsze na polskim rynku muzycznym. Mamy Wojtka Waglewskiego z synami, Brodkę, Kasię Nosowską, Dawida Podsiadło, Macieja Maleńczuka (muzycznie go lubię, ale miałam okazję mieć z nim styczność zawodową.. i nie chcę jej powtarzać nigdy więcej), Leszek Możdżer, Andrzej Smolik, Marek Dyjak, O.S.T.R, czy Abradab. Koncerty są jeszcze lepsze niż nagrania studyjne, co jest idealnym potwierdzeniem wartości artystów, którzy współtworzą projekt.
    Jeśli ktoś jeszcze nie zna cyklu Męskie Granie to polecam serdecznie!

    Kolejny mój faworyt to Piotr Rogucki! Myślę, że nikomu nie trzeba go przedstawiać. Lider Comy to jeden(według mnie) z najlepszych rockowych głosów w Polsce.


    

    Piotra Roguckiego mogę słuchać godzinami. Mądre teksty, świetne aranże i to coś w głosie, co powoduje u mnie (nie bójmy się tego słowa) podniecenie. ;) (podobnie działa na mnie przepity i przepalony głos Marka Dyjaka: Marek Dyjak - Człowiek Ryba ) .. chodzi chyba o tą męską szorstkość. Myślicie, że jestem dziwna? :D w ogóle muzyka rockowa, a w szczególności ostre męskie głosy mnie pobudzają.

A Wy lubicie polskiego rocka?
Słuchacie naszych rodzimych kapel?
Czy wybierając muzykę "do słuchania" zwracanie uwagę na tekst.. czy tylko na "bit"?

    Zauważyłam że wiekiem mam coraz większe wymagania, jeśli chodzi o teksty. Bardzo zwracam na nie uwagę. Mniejszą może, jeśli chodzi o typową imprezową rozrywkę.. kiedy potrzebny dobry rytm do wywijania na parkiecie. Ale kiedy słucham muzyki dla przyjemności i relaksu, w samotności i przy pracy, bardzo zwracam na słowa..

    Zostawię Was z utworem, który towarzyszy mi w chwili pisania zakończenia tej notki, nie jest rockowy, nie jest ostry .. jest przejmujący, ciepły i ściska w dołku .. dwie wielkie osobowości, dwie wielkie postaci polskiej sceny .. dwa wielkie nazwiska .. Dyjak .. Celińska

Posłuchajcie i zakochajcie się od pierwszego posłuchania:

6 komentarzy:

 1. Watahy słucham nieustannie od kilku dni. Spodobał mi się ten utwór. Tym bardziej, że wykonuje go kilku moich ulubionych artystów.
  Polski rock lubię... Choć raczej te starsze piosenki.
  Nie znam tej ostatniej piosenki, którą dodałaś w tym poście. Zaraz to nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! Nie jest łatwy, ma w sobie magię.. napisz proszę swoje odczucia po wysłuchaniu..

   A Wataha .. dziś u mnie na słuchawkach non stop. ;)

   Usuń
 2. Wataha extra daje czadu ;p Fajne propozycje, wieczorem ich chętnie przesłucham :) Lubię Polskiego rocka <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wataha rządzi ;) Coma i Rogucki to poziom światowy.
   A ten ostatni utwór.. szczególnie w kontekście przeszłości obojga artystów (alkoholizm) wgniata w fotel.

   Usuń

** Na blogu obowiązuje regulamin, zanim napiszesz komentarz zapoznaj się z nim i z polityka prywatności: Regulamin bloga

** Wszystkie komentarze są dla mnie na wagę złota, każdy czytam i na większość odpowiadam. **

** Staram się odwiedzać moich gości, czasem mam opóźnienia, ale nadrabiam je**

** Przesyłam moc dobrej energii! **

Copyright © 2014 Draqilka.. rozwijajmy się razem , Blogger