Miodożer.. nieustraszony wojownik.

Leże na łóżku, obok ukochany mężczyzna, w TV Piraci z Karaibów Klątwa Czarnej Perły, w ręku szklaneczka wódki z colą (tak wiem, puste kalorie, niezdrowe tratatatata .. ale od czasu do czasu lubię).

Bajka.. 

Mam kilka takich filmów, które mogę oglądać setki razy i za każdym będą mnie bawić tak samo. Absolutnym numerem jeden jest Asterix i Obelix Misja Kleopatra, ale Piraci mieszczą się w pierwszej piątce.
Nie bez znaczenie jest genialna muzyka Hansa Zimmera. Mówiłam, że kocham muzykę filmową?? Nie?? No jak to nie!! ... A to: KLIK to co to takiego???

Z jakiego powodu to piszę??

Czasem w trakcie oglądania filmów (lub słuchania muzyki), przychodzą mi do głowy różne myśli. I właśnie teraz przypomniał mi się program przyrodniczy o największym łasicowatym, ten typ zwie się Ratel Miodożer (co to ma wspólnego z Piratami nie pytajcie.. wszak niepojęty jest mózg kobiecy prawda??).

Oto ON!


Przypomina nieco skunksa prawda?? Ale niech was nie zwiedzie jego fizjonomia!! Miodożery, to najwięksi wojownicy w świecie zwierząt!! Są nieustraszone i nieustępliwe. Nie boją się większych od siebie przeciwników. We wspomnianym powyżej programie powiedzieli, że większych przeciwników atakują w specyficzny sposób.. mianowicie wpełzają pod nich i odgryzają im jądra Uwierzcie tak właśnie powiedzieli!! Niezłe nie?? Miodożery są odporne na jad Kobry! Jad może je sparaliżować, ale po upływie kilku godzin, ci wojownicy budzą się, otrząsają i idą dalej (na ogół po uprzednim skonsumowaniu kobry, z którą walczyli)! Więcej informacji o Miodożerach tu: WIKI KLIK 

Co robi Ratel w tym miejscu?? Ano ten niepozorny zwierz może być kopalnią inspiracji!

Czy nie możemy przełożyć jego zachowań na nas??
Czy My kobiety nie powstajemy po największych nawet bolesnych upadkach??
Czy nie powinnyśmy wierzyć w siebie i swoją ocenę??

Czy nie warto by było walczyć o siebie jak ten malec??

Czytasz ten post i myślisz.. przecież każda z nas kiedyś upadła, każda z nas musiała zmierzyć się z silniejszym przeciwnikiem, każda z nas musiała się kiedyś poddać. Otóż od dziś KONIEC z tym! Skoro mały Miodożer może stawiać czoło stadu lwów Youtube KLIK .. to ja tez mogę stawić czoło wszystkim problemom tego świata!

PS. Właśnie kończe ten post.. a w filmie mój ukochany motyw z piratów: KLIK!


ODWAGI!!8 komentarzy:

 1. Hah! Ja też oglądałam teraz Piratów (uwielbiam Piratów). Ahh... ten Jack Sparrow :)
  No i muzykę z tego filmu też uwielbiam! Kiwałam sobie głową podczas tego motywu, który wrzuciłaś :)
  A co do zwierza: jak go zobaczyłam to się zaśmiałam. Daaawno nic mnie w tych internetach tak nie rozbawiło. Ten język to on chyba wystawia do kobry. Nawet nie słyszałam o miodożerze.
  Od dzisiaj będę jak miodożer. Nie do zajeżdżenia ;)

  Pozdrawiam ;)
  www.BloginiPL.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przewspaniały jest prawda?? Jest jeszcze krewetka.. mała niepozorna Ustonogi (mam nadzieję, ze nie przekręciłam nazwy) .. mała, ale kopnięcie ma takie, że rozczłonkowuje ludzki kciuk na pół. Uwielbiam czerpać inspiracje e świata przyrody.
   A Jack.. on jest poza konkurencją! ;)
   Pozdrawiam Cię serdecznie. ;)


   btw. Miodożer radzi sobie z dzikimi pszczołami afrykańskimi.. znaczy nic sobie nie robi z ich ukąszeń, a małe miodożery dzięki ukąszeniom nabierają odporności. Niesamowite stworzenie!

   Usuń
 2. Haha, filmik o miodożerze pokazał mi kiedyś mój chłopak :D Byłam zachwycona tym zwierzęciem i jego zdolnościami.;) Później zaczęliśmy szukać wszystkiego na temat miodożerów. Nawet pojawił się w jakiejś grze komputerowej, jako największy postrach.
  Niezłe przyrównanie kobiety do miodożera.:D Należy jednak pamiętać, że największym zagrożeniem dla tego zwierzęcia jest człowiek.
  CROWDED DREAMS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiek jest największym zagrożeniem dla wszystkiego co żywe.. dla siebie samego też.
   Mnie osobiście ten łasicowaty rozkłada na łopatki.. i jest taki po skunksowemu słodki!! ;)

   Usuń
 3. Muszę przyznać, że bardzo ciekawe porównanie. Tak na prawdę, czasem mało co różnimy się od zachowania z takim małym stworzeniem, a jednak on jest odważniejszy, silniejszy. Kobiety to również silna rasa i trzeba to udowodnić! Uwielbiam Hansa! A wyprawa na jego koncert w Polsce... marzenie.

  http://magdalens-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobiety są niezniszczalne, byle tylko walczyły o siebie. A Hans jest the best!

   Usuń
 4. Hahahaha, no też nie wiem co on ma wspólnego z Piratami, ale może to, że też jak i on jest silny i właśnie ma ducha walki. Jeżeli w ogóle można to tak interpretować. Zwierzątko słodkie, ale współczuję mu, a raczej tym większym, że są pozbawiane klejnotów :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miodożer to taka większa łasica.. więc musi się jakoś bronić! Słodki to on jest tylko z daleka.. jak się wkurzy to już nie ma pomiłuj .. wypisz wymaluj kobieta :D

   Usuń

** Na blogu obowiązuje regulamin, zanim napiszesz komentarz zapoznaj się z nim i z polityka prywatności: Regulamin bloga

** Wszystkie komentarze są dla mnie na wagę złota, każdy czytam i na większość odpowiadam. **

** Staram się odwiedzać moich gości, czasem mam opóźnienia, ale nadrabiam je**

** Przesyłam moc dobrej energii! **

Copyright © 2014 Draqilka.. rozwijajmy się razem , Blogger