Nie zgub kolejnych notek! KLIK KLIK

Miałam tego nie tykać.. ale nie zdzierżę. Oto ona: ABORCJA!!

Dziś będzie bardzo kontrowersyjnie.. o feministkach, księżach, religii, aborcji, sumieniu i wreszcie o wolności. Zapytacie dlaczego??...Dziś będzie bardzo kontrowersyjnie.. o feministkach, księżach, religii, aborcji, sumieniu i wreszcie o wolności.

Zapytacie dlaczego??
Odpowiedź jest prosta, nie da się być "letnim", jeśli chodzi o temat zabijania niechcianych dzieci/usuwania ludzkich zarodków co to ludźmi nie są. Wybierzcie sobie odpowiednią odpowiedź zgodnie ze swoimi poglądami.

Zastanawiałam się te kilka dni, nad tym jak podejść do tematu z punktu widzenia wierzącego i praktykującego katolika. Obserwowałam burzę na facebooku i twitterze. I doszłam do jednego wniosku: punktem wyjścia do tego tematu powinna być wolność.. wolność wyboru i wolność sumienia..


Temat aborcji to nic innego jak wojna o światopogląd, chyba nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dla katolika to morderstwo
Jako chrześcijanka nie wyobrażam sobie, bym mogła pozbyć się dziecka.. wydaje mi się, że wyrzuty sumienia jeśliby mnie nie zabiły, to na pewno doprowadziły do obłędu. Bo:

Czy kochałabym moje dziecko mniej, jeśli okazałoby się chore??

Moja żałoba po jego śmierci byłaby mniejsza po aborcji, niż po naturalnej śmierci po narodzeniu??

Czy bezbronne maleństwo rozwijające się pod moim sercem nie ma żadnych praw??

Liczą się tylko moja wygoda, moje emocje, mój punkt widzenia, moje ciało, moja macica, moje poglądy??

To tylko kilka myśli, jakie przebiegły mi przez głowę, kiedy myślałam o moim stanowisku na temat aborcji. Jest jednoznaczne prawda? Jestem przeciw... mogłabym za prezydentem Ronaldem Reaganem powiedzieć:

Tu mogłabym w sumie zakończyć, ale chciałabym się podzielić z Wami moimi przemyśleniami na temat regulacji prawnych dotyczących aborcji. Sprawa w moim odczuciu jest banalnie prosta. Aborcja nie powinna być sprawą polityczną. Powinna być legalna, z tym że nie refundowana z budżetu (w końcu ciąża to nie choroba prawda??). Chcesz wyskrobać dziecko? Ponieś tego konsekwencje, zapłać za to ludziom, którzy mają podobne poglądy jak Ty i daj im przy okazji zarobić. Obie strony będą szczęśliwe... (o ile Ty będziesz szczęśliwa mając świadomość, że pozbyłaś się dziecka)

Wiecie dlaczego patrzę na to w ten sposób??

Po prostu pozwalam ludziom na dokonywanie własnych wyborów, które obciążą ich sumienia. Daję im wolność do podejmowania decyzji.. prawo do własnych poglądów. Ja ze swojej strony mogę przekonywać, rozmawiać, pokazywać inną drogę.. ale nie wolno mi ingerować w życie drugiego człowieka, jeśli on sam tego nie chce.. nie wolno mi go zmuszać, by myślał tak jak ja. Jezus na siłę ludzi nie nawracał... a czasy krucjat mamy za sobą (nad czym czasem ubolewam, kiedy czytam doniesienia o prześladowaniach chrześcijan).

Powiecie "umywa ręce jak Piłat". Osobiście tego tak nie widzę.. ale może ktoś z Was przekona mnie że tak jest...

Kościół nie ma wyboru, musi walczyć o ochronę życia. Musi mieć stanowisko takie a nie inne. Ja mogę być bardziej liberalna.. wyrozumiała, tolerancyjna... ?? Swoją drogą bardzo bawi mnie oburzenie środowisk skrajnie lewicowych na stanowisko Kościoła. Stanowisko, które jest niezmienne od lat. Ale rozumiem też.. że wojenka o aborcję spadła im chyba z nieba (albo piekła), jako szansa na wyjście z politycznego niebytu. Dla nich to być albo nie być w tej chwili..
Zastanawiające jest też, że najwięcej o aborcji mają do powiedzenia działacze LGBT.. przecież lesbijkom nie grozi niechciana ciąża, a gejom wręcz żadna. Więc o co tak naprawdę chodzi?? Czyż nie o skrajny liberalizm w każdej kwestii światopoglądowej? Nie o prawa kobiet, tylko o odrzucenie podstaw kultury chrześcijańskiej tak dla zasady..?? O finansowanie aborcji na życzenie z budżetu państwa... czy nie temu służą happeningi w kościołach, demonstracje z wieszakami..??

Tak sobie teraz myślę.. że chodzi przede wszystkim o powód do kłótni, kolejną rzecz, która spolaryzuje społeczeństwo.
Jakie jest wasze zdanie na temat aborcji??
Jesteście za czy przeciw??
Skrajni czy liberalni??

Zapraszam do dyskusji.
Inne notki? Poczytaj, może coś Ci się spodoba.

0 komentarze

** Wszystkie komentarze są dla mnie na wagę złota, każdy czytam i na większość odpowiadam. **

** Zawsze odwiedzam moich komentatorów, starając się konstruktywnie odwdzięczyć.*

**Każda obserwacja to uśmiech na mej twarzy**

** Przesyłam moc dobrej energii! **

Metki

wyluzuj inspiracja rozwój lifestyle kobiety motywacja relacje międzyludzkie muzyka książki kultura blogowanie kobieta pasja słabość radość siła ludzie kreatywność ulubieńcy relaks cierpliwość działanie lęk stres film spontaniczność strach wytrwałość kobieco kontrowersje emocje perełki szczęście miłość odwaga pod prąd ślub ciasto komercja komunikacja owczy pęd praca dzieci kuchnia marka osobista podróże przyjaźń slow life złote myśli cierpienie hejt na szybko na słodko na słodko przeczytane przygotowania recenzje w kuchni związek BuJo On aktywność fizyczna analiza SWOT bez internetu ból czekolada dieta język kino konsumpcjonizm krytykanctwo literatura marka mowa nienawiści natura niesamowite odkrycia nutella ogród planowanie podniecenie podział społeczny rozczarowanie rozrywka rozwiązywanie problemów sielskie klimaty urodziny walka wpis gościnny wspomnienia współpraca zderzenie z rzeczywistością złodziej czasu światopogląd 10 faktów 2016 FOG Gwiazdka Sokrates Słowianie aborcja akcje społeczne atak audyt bez czekolady buble bullet journal buulet journal choroba w rodzinie chrzań dietę czytambolubię dekalog detoks dobre wibracje drinki dzieciństwo dziki szał e-prezenty efekt wyniku fantazy filmy fotografia inteligencja jesień jutro klątwa wiedzy konie konsumpcja kontrowersyjnie kreatywnosć kryzysy książka lata 80-te liebster a(wk)ward metoda Disneya metoda LATTE networking odległość ojczyzna-polszczyzna optymizm owerview effect personal branding poradnik praca nad sobą profesjonalizm promocje przeczytane/obejrzane przeczytane2016 przeczytane2017 przygoda psychologia pytania radio rock rocznica rogaliki rower serce czy rozum seriale stereotypy syndrom oszusta szczerość słodycze teksty motywacyjne trolle urlop veera w zdrowym ciele zdrowy duch walentynki wieczni malkontenci wieś wojna klasowa wokal wokalistki wskaźnik mglistości wysiłek z czekoladą zabawa Święta śliwki