Było tak intensywnie, że aż mnie sparaliżowało... SERIO!

Tygodnie przed świętami i same święta były dla mnie sprawdzianem dla organizacji, wytrzymałości i.. cierpliwości.
Nałożyło się na to kilka spraw... koniec jednego z projektów, które koordynowałam w mojej korpo, przygotowanie chóru który prowadzę do Świąt Wielkanocnych, przygotowanie Grobu Pańskiego w mojej parafii (do tej pory nie wiem, jak się dałam w to wrobić..) oraz wiosenne porządki w domu i w ogrodzie.

Wychodziłam z domu o 7 wracałam po 22 .. ufff straszne to, nie dziwne, że mój kręgosłup, który od czasu do czasu przypomina mi o dawnej kontuzji odmówił posłuszeństwa. W Wielki Czwartek już mnie zaczęło boleć.. w Wielki Piątek ledwo wstałam z łóżka, Wielka Sobota to już był koszmar.. Zdołałam ogarnąć moich chórzystów tylko dzięki lekom przeciwbólowym (ketonal forte.. a potem już tramal). Odetchnęłam dopiero w Wielkanoc.
Ból troszkę odpuścił, ale to była cisza przed burzą.. bo we wtorek już z łóżka nie wstałam. Tak dokładnie tak było! Ból był tak silny, że przeleżałam cały dzień. Do toalety na czworakach! W środę troszkę odpuściło, a wczoraj już byłam u ortopedy uff.. Moje cierpienie jeszcze się nie skończyło.. ale chodzę, z kijami ale chodzę!!

To by było na tyle jeśli chodzi o moje przeboje zdrowotne. Bo tak naprawdę nie o tym chciałam..

Ponieważ miałam dużo czasu na myślenie doszłam do jednego wniosku: wszystko na tym świecie dzieje się PO COŚ. Nawet to moje cierpienie pomogło mi wystopować.. wyluzować. Niestety znów wpadłam w pułapkę robienia miliona rzeczy na raz.. uwikłana w sieć zobowiązań nie miałam chwili by odsapnąć. A obiecałam sobie, że się nie dam! No cóż.. nie udało się, może następnym razem będę mądrzejsza.
Przy okazji odkryłam, a właściwie potwierdziłam starą prawdę jaką??


Przetrwałam dzięki muzyce! I tej poważnej i tej rozrywkowej, spokojnej i szalonej, każdej.. nic tak nie odprężało jak kojące dźwięki. Nie wiem czy Wy też tak macie.. ale ja kiedy mnie boli, źle się czuję to odpycham od siebie wszystkich, mam ochotę zaszyć się w wilczej norze i w samotności przetrwać ból. Dlatego właśnie muzyka jest dla mnie lekiem.. ona nie dopytuje się co chwila jak się czuję, czy mi coś podać, czy mi wygodnie. Ona po prostu ze mną jest.
Nie zrozumcie mnie źle.. doceniam troskę najbliższych, bez nich bym nie dała rady.. ale ich nadopiekuńczość doprowadzała mnie do szewskiej pasji..

Uff.. długo dziś.. ale i mnie długo tu nie było. Pozdrawiam Was serdecznie!!

5 komentarzy:

 1. Ojeku, aż się o Ciebie wystraszyłam jak napisałaś o tym kręgosłupie. Mam nadzieję, że teraz gdy czytasz ten komentarz jest już znacznie lepiej i już prawie nic Cię nie boli.
  Faktycznie może za dużo obowiązków wzięłaś na siebie i to był znak, że musisz teraz przystopować.
  Ładnie przystrojony Grób Pański. Wiem, że to nie na temat, ale jak go zobaczyłam to od razu przypomniała mi się sytuacja, która wydarzyła się w moim kościele... Patrzę na grób i Pana Jezusa, a tu nagle między kwiatkami zaczęła biegać mysz i później wbiegła pomiędzy ludzi. Ciężko było się nie śmiać.;)

  CROWDED DREAMS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz już jest w miarę ok. Chodzę, ale trzy dni byłam niemal przykuta do łóżka. Trochę było paniki.. jest niebezpieczeństwo operacji.. ale się nie poddają. No i mam czas na przystopowanie.
   Historia z myszą przednia!!! :D

   Pozdrawiam Cię serdecznie!!

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. kobieta pracujaca! trzymaj sie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam się.. dziś już mnie poniosło z domu, nie usiedzę na tyłku za nic, szczególnie jeśli test taka piękna pogoda!
   Pozdrawiam!

   Usuń

** Na blogu obowiązuje regulamin, zanim napiszesz komentarz zapoznaj się z nim i z polityka prywatności: Regulamin bloga

** Wszystkie komentarze są dla mnie na wagę złota, każdy czytam i na większość odpowiadam. **

** Staram się odwiedzać moich gości, czasem mam opóźnienia, ale nadrabiam je**

** Przesyłam moc dobrej energii! **

Copyright © 2014 Draqilka.. rozwijajmy się razem , Blogger